Κατάστημα

12,00  συμπ. Φ.Π.Α. 24%

Η Yarn σε συνεργασία με την HR Έλσα Σπαρτιώτη έχει την χαρά να σας παρουσιάσει το διαδικτυακό σεμινάριο Ανακαλύπτοντας Νέες Καριέρες: Σύνταξη Βιογραφικού και Επιτυχημένες Συνεντεύξεις για Εκπαιδευτικούς.

Το webinar θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 1.10.2024 στις 21:00 στην πλατφόρμα Zoom.

Σε αυτό το webinar θα συζητήσουμε για

• Τις διαφορές ανάμεσα σε ένα εκπαιδευτικό και μη βιογραφικό
  • Τα χαρακτηριστικά που πρέπει να τονίσουμε στο ενδεχόμενο αλλαγής καριέρας
  • Την σημασία της πρώτης εντύπωσης και πως αυτή μπορεί να παίξει καθοριστικό ρόλο στη συνέντευξη
  • Την ανάγκη αναζήτησης των trend αγοράς και την ενσωμάτωση τους στα skill μας

Η εξειδικευμένη σε συνεντεύξεις και βιογραφικά HR Έλσα Σπαρτιώτη θα μοιραστεί μαζί μας

• Συμβουλές για τη δημιουργία μιας ισχυρής επαγγελματικής εικόνας
  • Στρατηγική Προετοιμασίας για Συνεντεύξεις: Απαντήσεις που Ξεχωρίζουν
  • Οδηγίες για τη βελτίωση του LinkedIn

Σε ποιους απευθύνεται το webinar;

Το webinar απευθύνεται σε όλους τους εκπαιδευτικούς αλλά και σε φοιτητές αντίστοιχων σχολών.

Tο κόστος συμμετοχής ανέρχεται στα 12 € (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ).

Για τα εγγεγραμμένα μέλη της Yarn  η συμμετοχή σε όλα τα σεμινάρια είναι δωρεάν!

Συνδρομή στην πλατφόρμα αγοράζετε εδώ.

Το σεμινάριο θα γίνει στην πλατφόρμα Zoom και οι κωδικοί καθώς και η διαδικασία σύνδεσης θα αποστέλλονται μέσω e-mail σε όποιον αγοράζει το webinar .

Γλώσσα του σεμιναρίου θα είναι τα ελληνικά.

Λίγα λόγια για τη σύμβουλο ανθρώπινου δυναμικού Έλσα Σπαρτιώτη:

H Έλσα Σπαρτιώτη είναι κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος στις Διεθνείς Επιχειρηματικές Δραστηριότητες του Πανεπιστημίου Μακεδονίας με εμπειρία στον τομέα του Consulting HR Transformation σε διεθνείς εταιρείες όπως η Massimo Dutti-Inditex S.A και η Deloitte συμμετέχοντας ενεργά στην υλοποίηση και τον σχεδιασμό του Core HR και του Recruiting module στο σύστημα Oracle Cloud HR ενώ η συμμετοχή της σε συνεντεύξεις με σκοπό την επιλογή κατάλληλου προσωπικού έχει γίνει η αφορμή να αποκτήσει μεγάλη εμπειρία σχετικά με το πώς πρέπει να είναι ένα ανταγωνιστικό και επαγγελματικό βιογραφικό.

Κατηγορία: